AJALUGU


TSIKLIKLUBI Põhjatuulte Pojad, ühendab endas motohuvilisi mehepoegi keda seob samas ka austus oma maasse ja rahvasse, usk oma esivanemate jõusse ning uhkus oma põliste esivanemate vapruse ja väe üle. Püüame kanda samu väärtusi mida meie esivanemad, kuid mis on kahjuks aastasadade pikkuse võõrvõimu all elamisega kaduma kippumas.
Osa meie kambast on juba ammused lapsepõlvesõbrad, kes juba varajasest teismeliseeast tundsid huvi võrride, mopeedide ning tsiklite vastu ja rallisid koos ringi.    
   
   Klubiseltskond hakkas moodustuma 1999-2000 hooajal, kui kambaga liitusid suurem osa Jõgeva linna ja selle ümbruse motohuvilised noored. Algselt ei olnud klubi moodustamine plaanis. Paar hooaega sõideti lihtsalt koos ringi, ehitati koos talvel tsikleid ja veedeti lihtsalt lõbusalt aega. Esimese organisatsioonilise ideena tekkis plaan koondada see seltskond ühise nime alla TÕPRA KARI .Me ei määratlenud end ühtse klubina, vaid lihtsalt karja ühiste hobide ja samast kandist pärit motohuvilistena. No tõele au andes oskame me käituda ka nagu parajad tõprad.

   See idee arenes nii kaugele, et sai isegi lastud tuttavatel tätoveerijatel Pahandusel, Antonil ja Jaanil (meie lugupidamine!!!) sümboolika kavandid joonistada. Mõtted liikusid aga edasi. See TÕPRA KARJA idee ei olnud muidugi mitte halb, kuid hing ihkas nagu midagi tõsisemat. Kui juba klubi moodustada ja mingi ühine sümboolika kasutusele võtta, peaks selles ka väge olema. Samas oli seltskond selleks ajaks piisavalt kaua koos püsinud ja tõestanud end ka nii-öelda ühtse klubina, korraldades Laiuse ordulinnuse varemetes 11.-14.08.2002 tsiklimeeste kokkutulekut nimega KARL XII. Võimust võttis teadmine, et peame oma austust muistsete vägilaste vastu rõhutama ka klubi sümboolikas.